Jak zrobić pierwsze hybrydy w domu? Paznokcie hybrydowe krok po kroku

 Jak zrobić pierwsze hybrydy w domu? Paznokcie hybrydowe krok po kroku
Autor Wioletta Sawicka
Wioletta Sawicka21.09.2023 | 5 min.

Coraz więcej osób decyduje się na wykonanie hybrydowego manicure w warunkach domowych. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze i czas, a przy odrobinie wprawy efekt może być równie profesjonalny, jak w salonie kosmetycznym. Jak zrobić pierwsze hybrydy w domu krok po kroku?

Jak przygotować płytkę do hybrydy w domu?

Przed nałożeniem hybrydy należy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia. Ważne jest dokładne wyczyszczenie płytki z wszelkich pozostałości poprzedniego manicure'u, resztek lakieru lub bazy. Można użyć frezarki, pilniczka lub opiłków do zmatowienia powierzchni płytki. Następnie płytkę należy dokładnie odtłuścić preparatem dedykowanym do paznokci. Pozwoli to lepiej oczyścić i odtłuścić płytkę oraz zwiększy przyczepność hybrydy.

Jakie materiały potrzebne do zrobienia hybryd w domu?

Do wykonania hybrydowego manicure w domu przydadzą się:

 • baza i pudry do hybrydy w odpowiednich kolorach
 • lampa UV/LED do utwardzania hybrydy
 • pędzelek do nakładania bazy i pudrów
 • pilniczek i frezarka do paznokci
 • preparat do odtłuszczania płytki
 • zmywacz do hybryd
 • krem do odbudowy płytki
 • patyczki kosmetyczne i watki
 • folia aluminiowa

Jak przygotować paznokcie przed nałożeniem hybrydy?

Przed przystąpieniem do nakładania hybrydy paznokcie należy odpowiednio przygotować. W pierwszej kolejności płytki powinny zostać oczyszczone z pozostałości lakieru lub poprzedniej hybrydy. Następnie każdy paznokieć należy dokładnie odtłuścić oraz zmatowić. Dobrze jest też odsunąć skórki i nadać paznokciom odpowiedni kształt. Przygotowane w ten sposób paznokcie będą gładkie i pozbawione tłuszczu, dzięki czemu hybryda się do nich dobrze zakotwiczy.

Jak nałożyć bazę i pudry do hybrydy w domu?

 Jak zrobić pierwsze hybrydy w domu? Paznokcie hybrydowe krok po kroku

Aplikację hybrydy rozpoczyna się od nałożenia bazy. Niewielką ilość bazy należy nanieść cienką warstwą na całą powierzchnię paznokcia, unikając skórek. Następnie bazę utwardzamy w lampie UV przez około 60 sekund. Kiedy baza jest utwardzona, przechodzimy do aplikacji pudru hybrydowego. Puder nakładamy cienką warstwą na życzeniowy kolor, po czym ponownie utwardzamy w lampie na ok. 2 minuty. Tak przygotowane paznokcie są gotowe do wymodelowania.

Jak modelować hybrydę krok po kroku w domu?

Po nałożeniu i utwardzeniu bazy i koloru, hybrydę należy wymodelować do żądanego kształtu. W tym celu używamy pilniczka. Hybrydę pilnujemy na mokro, aby uniknąć pylenia. Pilnik powinien być drobnoziarnisty, dzięki czemu uzyskamy gładką powierzchnię. Hybrydę najlepiej modelować metodą na mokro także frezarką. Pracujemy powoli, aby nie uszkodzić płytki paznokcia. Gotowy kształt hybrydy ponownie utwardzamy.

Jak utwardzać hybrydowe paznokcie w domowej lampie UV?

Aby hybryda się utwardziła, konieczne jest naświetlanie jej lampą UV lub LED. Czas utwardzania zależy od urządzenia. Przy lampie UV wynosi ok. 2 minuty, przy lampie LED nieco krócej. Ważne, aby naświetlać paznokcie z każdej strony. Pomocne może być owijanie palców folią aluminiową, która odbija światło. Dzięki temu hybryda utwardzi się równomiernie.

Jak zdjąć stare hybrydy z paznokci w domu?

Aby położyć nową hybrydę, należy najpierw usunąć starą z paznokci. W tym celu namaczamy paznokcie przez ok. 15 minut w acetonie lub specjalnym zmywaczu do hybryd. Następnie ostrożnie podważamy hybrydę patyczkiem kosmetycznym. Stara hybryda powinna dać się łatwo odluszczyć od płytki. Jeśli pozostały resztki, można je usunąć pilniczkiem lub frezarką. Paznokcie są gotowe do nałożenia nowej hybrydy.

Jak usunąć hybrydę z paznokci soak off w domu?

Jedną z metod usuwania hybrydy w domu jest soak off, czyli moczenie paznokci w specjalnym rozpuszczalniku. Najczęściej stosuje się w tym celu aceton lub zmywacz na bazie acetonu. Paznokcie należy zanurzyć na ok. 15-20 minut, do momentu gdy hybryda zmięknie i da się łatwo usunąć. Można także nasączyć waciki acetonem i owinąć nimi paznokcie na ten sam czas. Po zmiękczeniu hybrydę delikatnie podważamy od płytki. Paznokcie są gotowe do nałożenia nowego manicure'u.

Podsumowanie

Wykonanie hybrydowego manicure w warunkach domowych nie musi być trudne, jeśli tylko zadba się o odpowiednie przygotowanie paznokci i zastosuje produkty dobrej jakości. Kluczowe jest dokładne oczyszczenie i odtłuszczenie płytki przed nałożeniem hybrydy oraz precyzyjne nałożenie bazy i pudru. Z pomocą dobrej lampy UV/LED i odpowiednich narzędzi można uzyskać efekt profesjonalnego salonu beauty w zaciszu własnego domu.

Najczęstsze pytania

Jak długo trzyma się hybryda na paznokciach?

W zależności od jakości produktów, hybryda może utrzymywać się na paznokciach od 2 do 4 tygodni.

Czy hybryda jest szkodliwa dla paznokci?

Hybryda sama w sobie nie jest szkodliwa, o ile stosuje się ją zgodnie z instrukcją i zdejmuje poprawnie bez uszkadzania płytki.

Jaka lampa UV nadaje się do robienia hybryd w domu?

Do hybrydy nadają się zarówno lampy UV, jak i LED o mocy min. 24W.

Jak często należy wymieniać hybrydę?

Aby paznokcie wyglądały estetycznie, hybrydę należy wymieniać co 2-3 tygodnie.

Jak poprawnie zdjąć hybrydę z paznokci?

Hybrydę należy zmiękczyć w acetonie lub zmywaczu, a następnie delikatnie podważyć od płytki paznokcia.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Podwójny wózek dla starszego i młodszego dziecka - jaki wybrać, by najlepiej spełniał potrzeby?
 2. Między nami żywiołami: film, który zmienia perspektywę na naturę
 3. Tunel dla dzieci Ikea - Zakup, Montaż, Recenzja
 4. Zaproszenia na urodziny dla dzieci do wydruku - kreatywne wzory i pomysły
 5. Marta Ryżek-Kalkowska: biografia, osiągnięcia, kariera.
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Wioletta Sawicka
Wioletta Sawicka

Jestem blogerką pasjonującą się światem filmów i seriali. Na naszym blogu znajdziesz recenzje, ciekawostki i rekomendacje. Nie tylko o kinie, ale także o serialach, które uzależniają. Oprócz tego dzielę się swoją miłością do domu i budownictwa, prezentując praktyczne porady oraz inspiracje aranżacyjne. Staram się łączyć pasję do filmów z codziennym stylem życia, tworząc unikalny mix dla miłośników kina i pięknego wnętrza.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły