Testy nowości rynkowych

  

Z wybiegu

Kategoria: Kategoria (pl-pl) Opublikowano: poniedziałek, 08, sierpień 2016 Super User Drukuj E-mail

...czyli o największych i najbardziej znanych pokazach mody

 

Są takie miejsca w świecie mody, gdzie chcąc być na bieżąco z trendami trzeba pojawiać się obowiązkowo, dziś prezentujemy największe i najbardziej znane pokazy mody na świecie.

 

Milan Fashion Week

Są to pokazy mody odbywające się co pół roku w Milanie. Na przełomie lutego i marca na miejsce pokaz mody jesień/zima, natomiast na przełomie września i października na wybiegu można obejrzeć stroje modne w sezonie wiosna/lato. Pokaz mody w Milanie jest jednym z cyklu „Wielkiej Czwórki Pokazów Mody” pierwszy odbył się w 1958 r. W czasie tego tygodnia mody organizowane jest około 40 pokazów mody, w których biorą udział takie znane marki jak: Armani, Versace Roberto Cavalli, Dolce & Gabbana, Gucci, Etro, Fendi, Ferragamo, oraz nowi początkujący projektanci.

 

Paris Fashion Week

Paryski Tydzień Mody to seria pokazów odbywających się we Francji co pół roku, w których motywem przewodnim są ubrania, które stanowią przykład mody użytkowej. W ramach tego festiwalu odbywają się również pokazy haute couture. Paryskie pokazy również zaliczane są do „Wielkiej Czwórki” wyznaczającej modowe trendy.

 

London Fashion Week

Londyńskie pokazy mody również klasyfikowane w ramach „Wielkiej Czwórki”, odbywają się co pół roku w lutym i we wrześniu. Od 2015 r. składają się na niego pokazy 77 projektantów zarówno mody damskiej, jak i męskiej. Imprezie towarzyszy wiele dodatkowych eventów modowych.

 

New York Fashion Week

 Nowojorski Tydzień Mody organizowany w lutym i we wrześniu to ostatni już pokaz zaliczany to „Wielkiej Czwórki”. Po raz pierwszy odbył się w 1942 r. wówczas pod nazwą „Press Week”.  

Odsłony: 6322

Fashion