Testy nowości rynkowych

  

Oczyszczanie twarzy w gabinecie kosmetycznym

Kategoria: Kategoria (pl-pl) Opublikowano: wtorek, 23, maj 2017 Super User Drukuj E-mail

Profesjonalne oczyszczanie twarzy przeprowadzane w gabinetach kosmetycznych dedykowane jest osobom z cerą tłustą, mieszaną oraz trądzikową. Niewiele osób wie, że za powstawanie uporczywych wągrów oraz zaskórników odpowiada nadmierna produkcja sebum, które osadza się w porach twarzy. Cera trądzikowa, zdaniem ekspertów, zaliczana jest do najbardziej wymagających. Dlatego właśnie podpowiemy Wam jakie skuteczne zabiegi oczyszczające twarz możecie wykonać u swojej kosmetyczki.

 

 

 

Peeling kawitacyjny – na czym polega i czy naprawdę działa?

 

Większość gabinetów kosmetycznych jako najskuteczniejszy, a przy tym przyjazny cenowo dla klienta, wybiera peeling kawitacyjny. Istotą jego działania jest usuwanie wspomnianego już wcześniej nadmiaru sebum, bakterii oraz martwych komórek naskórka z twarzy. Jak przebiega zabieg? Na początku konieczne jest odpowiednie nawilżenie twarzy. Do tego celu stosuje się różne kosmetyki. Następnie przy użyciu specjalnego narzędzia zakończonego płaską, metalową szpatułką rozprowadza się ultradźwięki.

 

Ważne! Zabieg ultradźwięków jest całkowicie bezpieczny i mogą z niego korzystać nawet osoby z cerą wrażliwą. Zalecamy, aby przed umówieniem się na wizytę w gabinecie kosmetycznym dokładnie zwrócić uwagę na opinię salonu wybierając taki, który cieszy się nienaganną opinią.

 

 

Manualne oczyszczanie twarzy – czy to bezpieczne?

 

Zdaniem przedstawicieli czołowych gabinetów kosmetycznych manualne oczyszczanie twarzy jest metodą stosowaną coraz rzadziej. Do tego celu niezbędne jest utrzymanie wysoce sterylnych warunków, zabieg jest czasochłonny, może powodować podrażnienia i przykre skutki uboczne, twarz jest napuchnięta a efektywność nie zawsze spełnia oczekiwania klientów. Niemniej jednak w niektórych przypadkach oczyszczanie manualne jest wskazane. Wówczas tym bardziej zaleca się korzystanie z usług sprawdzonych gabinetów cieszących się nienaganną opinią.

 

Oczyszczanie twarzy metodą Silk Peel

 

W ostatnich latach branża kosmetyczna poczyniła ogromny progres. Wciąż poszukuje się nowych sposobów w walce z niedoskonałościami cery. Innowacją na rynku jest metoda oczyszczania twarzy zwana Silk Peel. Polega ona na złuszczaniu naskórka przy jednoczesnym wprowadzaniu w głąb skóry składników aktywnych na przykład z zawartością kwasu hialuronowego, który odpowiada za wiązanie wody w organizmie. Po takim zabiegu skóra nie tylko jest:

  1. oczyszczona i wygładzona,
  2. ale przede wszystkim również napięta i odżywiona.

Oczywiście wciąż nie wszystkie gabinety oferują ten zabieg, ale w tej klinice - klik, na pewno go znajdziecie. Dodatkowo możecie również skorzystać z konsultacji ze specjalistą, który odpowie Wam na wszelkie pytania dotyczące samego zabiegu, przebiegu, wskazań oraz ewentualnych przeciwwskazań.

 

               

 

Oczyszczanie twarzy przy pomocy specjalnych masek

 

W każdym gabinecie kosmetycznym do zabiegu oczyszczania stosowane są różnego rodzaju maseczki. Kosmetyczki dostosowują je do indywidualnych potrzeb cery klienta. Większość z nich ma działanie lekko złuszczające, toteż skóra po ich zastosowaniu bywa nieco podrażniona. Efektywność, zdaniem ekspertów, nie pozostawia wiele do życzenia – skóra jest oczyszczona na długi czas.

 

 

Kilka istotnych wskazówek, które powinien znać każdy

 

Wizyty w gabinetach kosmetycznych powinny odbywać się regularnie. Zaleca się, aby oczyszczanie twarzy przeprowadzać przynajmniej co pół roku. Usuwanie martwych komórek naskórka jest możliwe również w domu. Przeprowadzone w warunkach laboratoryjnych testy dowiodły, że najwyższą skutecznością w tym zakresie cechują się peelingi enzymatyczne.

 

Oczywiście, nie sposób nie wspomnieć również o tym, że aby skóra pozostawała gładka i promienna nie wystarczy jedynie regularnie uczęszczać do gabinetów kosmetycznych. Znacznie ważniejsza jest odpowiednia, codzienna pielęgnacja, czyli między innymi:

 

  • regularny demakijaż,
  • wspomniane już wcześniej usuwanie martwego naskórka,
  • stosowanie dobrych jakościowo kremów pielęgnacyjnych i masek.

 

Przed ich użyciem warto skonsultować się ze specjalistą, który na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia określi potencjalną skuteczność działania poszczególnych produktów.

 

Odsłony: 672

Fashion