Testy nowości rynkowych

  

Jak przygotować się do profesjonalnej sesji zdjęciowej

Kategoria: Kategoria (pl-pl) Opublikowano: poniedziałek, 22, maj 2017 Super User Drukuj E-mail

Nie trzeba być profesjonalną modelką ani modelem, aby pokusić się o ciekawą sesję zdjęciową wykonywaną przez fotografa. Każdy może dziś mieć w swoim albumie kilka zdjęć, dzięki którym poczuje się niczym prawdziwa gwiazda. Owszem, zawodowym modelom jest łatwiej. Znają zasady panujące w branży i wiedzą jak przygotować się na konkretną sesję. Do dyspozycji mają również cały sztab ludzi, którzy dbają o to, aby każdy detal był dopięty na ostatni guzik.

 

Sesja zdjęciowa to dla Ciebie zupełnie nowe doświadczenie? Dowiedz się jak się do niej przygotować!

 

 

Na początek znajdź odpowiedniego fotografa

 

Nie chodzi tutaj jedynie o jego umiejętności oraz doświadczenie zawodowe, ale przede wszystkim o to, czy podczas wstępnej rozmowy uda Wam się nawiązać jakąkolwiek nić porozumienia. To bardzo ważne, ponieważ w przeciwnym wypadku osiągnięcie zamierzonego efektu będzie niemalże niemożliwe. Ciekawe realizacje sesji zdjęciowych możemy podpatrzeć w sieci - bluediamond-hotel.pl oraz od razu zamówić usługi takiego doświadczonego fotografa.

 

Dokładnie ustal swoje oczekiwania i charakter sesji

 

Zdaniem ekspertów, którzy na co dzień pracują przy realizacji sesji zdjęciowych ten etap jest najtrudniejszy. Trzeba bowiem określić konkrety. Zdjęcia mogą mieć charakter:

 

  1. fashion, gdzie nie model, ale ubrania i dodatki wychodzą na pierwszy plan

  2. glamour- mające na celu uwidocznić piękno modela
  3. nude, które będą skupiać się przede wszystkim na podkreśleniu piękna ciała ludzkiego
  4. plenerowy, gdzie równie istotny jest i sam model i otaczający go plener
  5. ślubne – fotografia ślubna może być wykonywana zarówno w plenerze, jak i w pomieszczeniach zamkniętych, czy też w profesjonalnych studiach fotograficznych. W każdym przypadku przygotowanie przebiega zupełnie inaczej.

 

   

 

 

Najlepsze zdjęcia to te naturalne

 

Owszem, podczas sesji fotograf lub inna odpowiedzialna za to osoba z całą pewnością będzie w jakiś sposób ustawiała modela do zdjęć. Pozuje się jednak nie po to, aby finalny efekt był sztuczny, ale wręcz przeciwnie – aby zdjęcie wyszło jak najbardziej naturalne.

 

Przechodzimy do właściwego przygotowania

 

Sen, sen i jeszcze raz sen – nic tak nie regeneruje sił jak zdrowy, długi sen. Organizm i mózg oczyszcza się, człowiek budzi się pełen sił, spokoju i wigoru. Wypoczynek jest ważny, ponieważ podczas profesjonalnej sesji zdjęciowej zmęczenie zawsze będzie widoczne, niezależnie od tego czy w późniejszych procesach zdjęcia będą poddawane dalszej obróbce graficznej czy też nie.

 

 

Przygotuj ciało

 

O ten szczegół należy zadbać szczególnie w sytuacji kiedy sesja organizowana jest w studiu. Specjalistyczne lampy powodują, że na zdjęciach widoczny jest każdy szczegół ludzkiego ciała. Mowa tutaj zarówno o bliznach, wypryskach, jak i innych defektach, które chciałoby się ukryć. Oczywiście, drobne mankamenty można zniwelować przy użyciu programów graficznych, ale tu znów podkreślimy kwestię naturalności, którą przez nieumiejętną obróbkę można szybko utracić.

 

Wszelkie zabiegi opalizujące, czy depilujące należy wykonać na co najmniej dwa dni przed planowaną sesją. W przeciwnym razie zaczerwienienia i podrażnienia wpłyną nie tylko na jakość fotografii, ale przede wszystkim również na samopoczucie.

 

 

Zadbaj o poprawny makijaż

 

Im lepsze efekty chcesz osiągnąć, tym bardziej polecamy skorzystanie z pomocy eksperta. Stylistki doskonale wiedzą jakiego typu makijażu użyć do konkretnej sesji zdjęciowej. My podpowiemy jedynie, że na pewno nie może to być taki make-up, jaki wykonywany jest na co dzień.

 

 

Kilka zasad odpowiedniego pozowania

 

Choć w kółko podkreślamy kwestię naturalności nie zmienia to faktu, że do zdjęć trzeba także pozować! Nie cofaj głowy do tyłu, ponieważ zatrzesz wyrazistość rys twarzy, uśmiechaj się delikatnie, skup wzrok i nie garb się! To na początek wystarczy. Reszty dowiecie się już podczas sesji.

 

Odsłony: 740

Fashion