Testy nowości rynkowych

  

Styl młodzieżowy w modzie

Kategoria: Kategoria (pl-pl) Opublikowano: środa, 18, styczeń 2017 Super User Drukuj E-mail

 

Styl młodzieżowy w modzie jest bardzo elastyczny jeżeli chodzi o elementy, które go tworzą. Istotną jego częścią są subkultury, z których może czerpać wzorce.

 

Kultura hiphopowa

 

a) Kultura hiphopowa skupia osoby, które zajmują się muzyką, jazdą na deskorolce, a także malowaniem po murach i tańcem breakdance.

b) Styl przywędrował do nas z Ameryki, a dokładnie z Nowego Jorku, gdzie został wymyślony przez Afroamerykanów.

c) Podstawą tej mody jest przede wszystkim luźna bluza z kapturem, szerokie spodnie, a także sportowe buty i kolorowa koszulka z nadrukiem. Strój ma być wyrazem buntu i sposobem na wyrażenie swojej osoby.

 

 

Młodzież na oficjalnych spotkaniach

 

1) Młodzież na oficjalnych spotkaniach ubiera na siebie przede wszystkim garnitur i eleganckie buty, a także sukienki galowe i szpilki. Ale to nie znaczy, że ich strój musi być nudny.

2) W przeciwieństwie do osób sędziwych nastolatkowie bez żadnych oporów bawią się stylami. Powszechne jest zakładanie sportowych butów do garnitury, a także w przypadku kobiet łączenie obcisłych spodni dresowych razem z sukienką.

3) Nawet strój, który wydaje się klasyką może zupełnie inaczej wyglądać w wydaniu młodzieżowym. Można na stronie tinotti.com/fr_FR/c/POCHETTES-DE-COSTUME/13 znaleźć kolorową poszetkę i połączyć ją z kontrastową marynarką.

 

 

Ograniczenia modowe

 

Zaletą stylu młodzieżowego jest to, że nie panują w nim żadne ograniczenia. Można korzystać z wszystkich subkultur, czerpać z tradycji i mieszać ją z nowoczesnością. Nawet największe domy modowe dostrzegają potencjał jaki drzemie w młodzieży i decydują się na stworzenie specjalnych linii odzieżowych właśnie dla tej grupy odbiorców. Jednym ograniczeniem jeżeli chodzi o to co noszą nastolatkowie są ich rodzice. Młodzież jest otwarta na eksperymentu, ogląda różnego rodzaju programu związane z modą i przegląda poradniki oraz blogi, na których wypowiadają się znane autorytety. Dzięki temu ich wiedza jest naprawdę duża, a w działaniach nie ma żadnego przypadku. Być może coś co osoba dorosła uzna za przesadę dla nastolatka jest na porządku dziennym. Warto o tym pamiętać.

 

Odsłony: 376

Fashion